Silikon do granitu

55,00 

SKU: Brak danych Kategoria:

Opis

Silikon do granitu

Silikony neutralne (czyli neutralne alkoksy) to uszczelniacze dedykowane do prac kamieniarskich. Są niezbędne przy takich działaniach jak: łączenie i klejenie kamieni naturalnych, przyklejanie ich do innych podłoży, spoinowanie dylatacji przy posadzkach kamiennych, wypełnianie fug w budynkach, kuchniach, basenach czy łazienkach. Charakteryzują się bardzo dobrą przyczepnością do kamienia, wyjątkową odpornością na wodę, promieniowanie i warunki atmosferyczne, elastycznością po utwardzeniu, zabezpieczają przed rozwojem pleśni oraz grzybów. Silikon do granitu Akemi, to najlepsza odpowiedź na pytanie, jaki silikon wybrać do kamienia naturalnego. W przypadku materiałów tak szlachetnych, jak granit czy marmur, nie warto ryzykować – stosowanie silikonów sanitarnych na bazie octanów może spowodować ich zniszczenie. Postaw na profesjonalne rozwiązanie i odkryj zalety produktu – silikon do granitu Akemi to gwarancja braku zanieczyszczeń strefy brzegowej oraz łatwej aplikacji.

Silikon do granitu – jakie ma przeznaczenie?

To uszczelniacz do spoin w obszarze kamienia naturalnego, w szczególności do granitu, marmuru oraz kamieni chłonnych narażonych na przebarwienia.

W jakich obszarach można stosować neutralne szczeliwa silikonowe?

Silikon do granitu Akemi ma bardzo szerokie zastosowane. Może być wykorzystywany, m.in. do:

  • uszczelniania i fugowania granitu, marmuru, piaskowca lub innych kamieni naturalnych, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń;
  • uszczelniania luster w połączeniu z elementami kamiennymi;
  • fugowania basenów z kamienia naturalnego, również pod wodą;
  • wypełniania szczelin dylatacyjnych w obszarze ścian, elewacji i podłóg;
  • kompensowania ruchów w przypadku montażu kamienia na powierzchni metalowej lub typowych powierzchniach budowlanych
  • wszelkich prac w miejscach, które są narażone na zmienne warunki atmosferyczne.

Silikon do granitu – jakie ma właściwości?

Przede wszystkim cechuje się wyjątkową przyczepnością do tynku, drewna, metali, szkła i tworzyw sztucznych. Jego wyjątkowy skład uniemożliwia powstawanie wykwitów i przebarwień na kamieniach naturalnych. Zawiera substancje grzybobójcze i nie pozwala na rozwój pleśni. Nie powoduje korozji niezabezpieczonych elementów i powierzchni metalowych. Jest łatwy w użyciu i nie wymaga wstępnej obróbki podkładem. To produkt niemalże bezzapachowy.

W jakich kolorach dostępny jest silikon Akemi?

Silikon do granitu występuje w wersji bezbarwnej lub czarnej.

Informacje dodatkowe

sylicon

Bezbarwny, Czarny

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Silikon do granitu”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *